Než si rezervujete své vysněné koťátko, věnujte prosím pozornost následujícím řádkům.

Předně je třeba si uvědomit, že si vybíráte člena rodiny a parťáka pro následujících X let a již od prvopočátku myšlenky "Koupíme si koťátko" k tomu přistupovat s maximální zodpovědností. Není možné kupovat kotě např. dítěti jako hračku, popř. pod nátlakem, že se dokonce o kotě bude samo starat, pokud ho dostane k Vánocům a pod.

Zodpovědnost je VŽDY na vás

Kotě bude také potřebovat spoustu věcí, kvalitní stravu, hračky, toaletu, škrabadlo .... a hlavně vás. Pokusila jsem se vše důležité sepsat bodově, protože je to lépe zapamatovatelné a nestane se tak, že něco zapomenete nebo v textu přehlédnete a vždy se k těmto bodům, které by měly být vaším vodítkem - "záchraným lanem" - můžete vrátit {#emotions_dlg.fuck}

Co bude koťátko potřebovat

1) mističky na jídlo a na vodu nebo fontánku, nejlépe keramické

2) toaletu (a vy k tomu budete potřebovat lopatičku Cool )

3) přepravku odpovídající velikosti + dečku pro lepší pohodlí

4) pelíšek

5) hračky (tunel, koulodráha, míčky, myšky ...)

6) škrabadlo

7) zasíťovat či jinak zabezpečit okna a balkon

Co budete potřebovat vy

1) velké srdce

2) pevné nervy

3) trpělivost 

4) 2 - 4 ruce na mazlení

5) ZODPOVĚDNOST

Co bude mít koťátko (od nás) již "ve výbavě"

1) odčervení

2) 2x očkování

3) identifikační čip

4) mezinárodní pet-pas

5) bude kastrované

6) bude plně socializované a vymazlené

7) rodokmen

8) kupní smlouvu

9) výbavičku do začátku (jídlo min.na týden, hračky, pelíšek, informační literatura atd.)

10) testy rodičů 


Pamatujte si, že seriozní chovatelská stanice vám neprodá kotě mladší 13 týdnů a neměli by to dělat ani různí prodejci koťat bez PP a pod., protože minimální doba odběru kotěte od matky je 84 dní, což je 12 týdnů a tato doba je stanovená zákonem.

UTÍKEJTE pryč pokud vám někdo nabídne:

1) kotě mladší, než 84 dní

2) bez základní imunizace (viz výše - 2x očkování, odčervení) 

3) schůzku na parkovišti a jiných místech, jen ne u něj doma - viz bod 4)

4) VŽDY se jeďte podívat, v jakém prostředí kotě vyrůstá a seriozní chovatel bude osobní schůzku i vyžadovat.


NEVĚŘTE báchorkám, které si neseriozní chovatel je schopen vymyslet a pamatujte si, že:

KAŽDÉ kotě z registrované CHS má právo na rodokmen, i kdyby se jich narodilo ve vrhu 67, i kdyby mu maminka "přilehla nožičku" ... i kdyby bylo nejmenší z vrhu ... i kdyby nebylo určené na výstavy ... i kdyby mělo špatnou barvu ... i kdyby... trakaře padaly. A kdo říká něco jiného - LŽE. 

A je tu závěr a s ním to nejdůležitější - cena. A protože právě cena je pro mnohé "až na prvním místě", já jsem jí nechala na místě posledním, protože právě pořizovací cena je v životě prcka, kterého si kupujete, skutečně to nejmenší, i když je to možná jednorázově více, než jste čekali. Průměrná cena kotěte na mazlíka z kvalitní CHS je 10-15 tisíc korun a můžete se spolehnout, že takové stanice dávají i jisté garance v případě problému a jsou připraveni tu pro vás a vaše (jejich) kotě být "24hodin denně". Svého mazlíka budete mnoho let živit, věnovat se mu a pokud by náhodou zastonal (jako každý živý tvor), musí dostat kvalitní veterinární péči, která také není nejlevnější - stejně, jako to dělal 3-4 měsíce (někdy i déle) právě chovatel, aby pro vás "vymazlil" to pravé koťátko. 

Přeji vám šťastnou ruku při výběru a stejně tak, jako si vy můžete být jistí za "co" u nás platíte, i my musíme vědět, že si toho budete vážit Smile.


  vaše IMAGINE GLAMOUR*CZ

 

Radka Vacíková | Imagine Glamour*CZ

imagineglamour@gmail.com